Zakaz sprzedaży napojów z dodatkiem kofeiny lub tauryny dla osób niepełnoletnich oraz w automatach w świetle nowelizacji ustawy o zdrowiu publicznym

Od 1 stycznia 2024 r. sprzedaż napojów energetycznych w Polsce została poważnie ograniczona. Dnia 28 sierpnia 2023 r. została bowiem ogłoszona ustawa z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o zdrowiu publicznym oraz niektórych ustaw.

Najistotniejszą zmianą jest wprowadzenie wielu zakazów dotyczących sprzedaży napojów z dodatkiem kofeiny lub tauryny, przede wszystkim napojów energetycznych i innych produktów, które zawierają dodatek tych substancji.

Wprowadzona nowelizacja spowoduje poważne zmiany zarówno w zakresie dostępnych kanałów sprzedaży poprzez ich istotne ograniczenie, jak i składu napojów z dodatkiem kofeiny i tauryny.

Polecamy artykuł "Zakaz sprzedaży napojów z dodatkiem kofeiny
lub tauryny dla osób niepełnoletnich oraz w automatach w świetle nowelizacji ustawy o zdrowiu publicznym", który dla czytelników "Food-Lex" przygotowała Jowita Prokop, adwokat w zespole Commercial Eversheds Sutherland Poland.

Kwartalnik "Food-Lex" nr 4/2023 >>

Depositphotos_3667530_L